Шакира беше прогласена за жена на годината од Билборд, а по тој повод одржа емотивен говор кој ги насолзи очите на многу гости во публиката.

Пејачката отворено и искрено проговори за крајот на долгогодишната врска со Пике, со кој има два сина.

ШАКИРА СЕ ПОЈАВИ ВО ОПАСНО КРАТОК ФУСТАН, ЛУЃЕТО СЕ ВОЗНЕМИРИЈА

“Не е важно дали некој е лојален или не, она што навистина е важно е да останете доследни на себе. Кога се чувствував најизгубено, музиката ме врати на вистинскиот пат”, рекла меѓу другото Шакира.

Таа додаде дека во животот на секоја жена доаѓа момент кога нивната самодоверба повеќе не зависи од друга личност, туку важно е таа да се прифати себеси таква каква што е.

Публиката го поздрави нејзиниот говор со громогласен аплауз, а обожавателите и испратија бројни комплименти на социјалните мрежи за нејзиниот изглед, но и за храброста отворено да проговори за измамата која ја доживеала од партнерот.

Но, имаше и такви кои го критикуваа мини фустанот во кој ја доби наградата.

“Честитки, но треба да најдеш некој кој ќе ти помогне да се облечеш. Премногу си човек за да се облекуваш толку евтино”, “Те сакам, но треба да го отпуштиш стилистот. Ти си Шакира и се облекуваш така. Тоа фустанот изгледа како да е од 2005 година.“ година“, „Убава си, но мислам дека треба да се облекуваш поелегантно“, „Лош избор на фустан, не ги средуваш ни ноктите“, се дел од негативните коментари.

Потсетуваме, 46-годишната пејачка неодамна се пресели во Мајами со синовите Милан и Саша, каде што започнува нов живот по раскинувањето со Пике, кој со години ја изневеруваше со 23-годишната студентка Клара. Чиа Марти.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK