За да направите природен и здрав пијалок за намалување на крвниот притисок кој е многу лесен и едноставен за подготовка потребни ви се само неколку состојки.
-1 цвекло со средна големина
-2 круши
-половина лимон

-парче корен од ѓумбир со големина 2-3 см, или лажица ѓумбир во прав
-вода по потреба
Подготовка:
Излупете ги крушите и цвеклото, додадете го сокот од половина лимон и парчето ѓумбир во блендер и мешајте се додека не се добие мазна паста.
Ако е премногу густа, додадете вода по потреба. Пијте само свежо.
За најдобри резултати консумирајте го 4-5 пати неделно.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK