Претставничката на Шведска Лорин победи на Евровизија, но се појави видео на кое се гледа дека нејзината песна е плагијат!

Дали Шведска победи на Евровизија со плагијат? Се појави видео што го докажува тоа

На социјалните мрежи, особено на TikTok, започна лавина од коментари дека песната на претставникот на Шведска е всушност плагијат.

Придонес за тоа е и фактот што се појави снимка на песната која е создадена далечната 2005 година, па многумина сметаат дека таа го прекршила најстрогото правило за учество на овој престижен музички натпревар.

Погледнете и проценете сами дали Лорин навистина пее плагијат.

@jacobmarkman Replying to @The Only Rimon which song do u like more? (Loreen x Mika Newton) #mashup #remix #esc2023 #eurovision #musicproducer #jacobmarkman #melodifestivalen #loreen ♬ original sound – Jacob Markman

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK