Многу пејачи барем еднаш за време на настап доживеале непријатност од гостите на приватна забава или кафеана, па Гоца Тржан го сподели своето искуство од настап, но и како реагирала на грубоста на момците од публиката.

Гоца Тржан во една емисија раскажа како пред неколку години се справила со проблематичен тип кој и правел проблеми додека таа пеела во кафеана.

„ЈА КОКЦИРАШЕ СИТЕ ЗАШТЕДИ“ Гоца Тржан на напуштањето на бившиот: „Сфатив дека не гледа дека има проблем“
СНИМНАТА Гоца Тржан откри колку џепарлак и дава на ќерка си Лена: „Мора да има“
Гоца Тржан: „Еден од нив се фати за штандот и микрофонот ме удри во заби“
Гоца Тржан: „Еден од нив се фати за штандот и микрофонот ме удри во заби“

Тоа беше пред десет години. Пеев на микрофон со штанд, а во публиката имаше и селски мангупи кои стоеја пред бината. Еден од нив се фати за штандот и микрофонот ме удри во забите. Се симнав и му реков: „Немој така, навистина нема потреба“, но тој продолжи да се смее и повторно удри на трибината, еднаш или двапати – истакна пејачката, а потоа откри како се одбранила од него. .

Често носам високи потпетици, тогаш ги имав. Додека неговите раце беа на сцената, во еден момент скокнав врз него, со двете нозе, со сета тежина на неговите прсти и дланки. Набрзо исчезна од публиката, па се ослободив од него – заклучила Гоца, а пренесува Телеграф.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK