Познатата режисерка Сем Тејлор-Џонсон (55) и нејзиниот сопруг, холивудскиот актер Арон Тејлор-Џонсон (32), се одличен пример за романса од бајките. Се чини дека секоја година нивната страст станува сè посилна, до тој степен што решиле да ги обноват заветите пред семејството и пријателите по 10 години брак. Некои љубовни приказни се чини дека се напишани во ѕвездите и ништо не може да им застане на патот, ниту една деценија разлика во години.

Кога се запознале тој имал 18 години, а таа 42: По 10 години брак, еве што им се случи

Во 2008 година, Сем Тејлор имаше 42 години, неодамна се разведе и го режира својот прв долгометражен филм. Режисерката два пати преживеала рак, па додава дека поради тоа не била нервозна за нејзиното режисерско деби.

„Да се ​​помине низ тој свет на рак, снимањето филм не е ништо“, коментира таа.

Арон Џонсон ја доби главната улога во нејзиниот филм. Така судбината го прекрстила патот на 18-годишниот актер и мајка на две деца. Нивната љубов се родила додека се впуштале во нивниот филмски проект, а останатото е историја.

Некои можеби ќе замерат на 24-годишната разлика во години, но тоа никогаш не било проблем за вљубената двојка. Арон претходно призна: „Јас сум стара душа, а таа е млада душа“.

Што се однесува до режисерката, таа призна дека ја привлекувала зрелоста на младиот актер. На нејзиниот прв впечаток за него, таа искоментира: „Беше многу интензивен“.

Од самиот почеток, Арон длабоко во себе знаел дека Сем ќе му стане сопруга и не сакал да губи време на чекање.

„Штом завршивме со снимањето, тој ми рече дека ќе се ожени со мене“, откри Сем и додаде: „Никогаш не сме биле на состанок, ниту пак сме се бакнале претходно“.

Двојката ја објави својата свршувачка во 2009 година, за време на премиерата на нивниот филм во Велика Британија. Додека во 2012 година, 5 месеци откако го добија второто заедничко дете, тие го кажаа судбоносното: „Да“.

Младенците дури решија да си го земат презимето. Тогашниот 22-годишен актер својата одлука ја објаснил со зборовите: „Не гледам зошто жените треба да го земаат презимето на мажот“, а потоа додал: „Сакав да бидам дел од неа колку што таа сакаше да биде дел од мене“.

Двојката имаше и две ќерки покрај двете ќерки што Сем ги имаше од првиот брак. Тие го добија своето прво дете кога Сем имаше 43 години. За време на бременоста на Сем, младиот татко открил дека не бил нервозен бидејќи веќе го доживеал чувството да се биде татко.

Арон никогаш не пропушта прилика да ја пофали мајката на своите деца и да искаже каков добар пример е таа. Тој истакна: „Мислам, нивната мајка е една од најсилните, најнезависните жени што ги познавам“.

Се чини дека времето им помага уште повеќе да се заљубат. Во јуни 2022 година, тие решија да ги прослават своите 10 години брак и да ја потврдат својата љубов со обновување на свадбените завети.

Еден ден подоцна, актерот ги сподели овие слатки зборови на социјалните мрежи: „Вчера беше најубавиот ден… нашата 10-годишнина… Неверојатно сме благословени“.

Тој додаде: „Семи, ти си мојата љубов, мојот живот, мојата сродна душа, мојата сопруга, мојот свет!“

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK