Пејачката Милица Тодоровиќ вели дека е во контакт со многу колеги од нејзината сезона на „Ѕвезде Гранда“ и дека често се дружи со нив, а меѓу нив е и нејзиното поранешно момче Ненад Јовановиќ.

Во контакт сум со Јадранка Барјактаревиќ, Јована Пајиќ, понекогаш зборувам и со Ненад Јовановиќ. Јадев колачи во неговата слаткарница. Немам омилен. Не сум љубител на слатки, повеќе сакам солено и тестено – со насмевка вели за „Блиц“ Милица Тодоровиќ, која вели дека сама се шминкала за настапот.

„Во Крушевац пеев за 1.500 динари“: Денеска е една од најпопуларните пејачки, а собираше пари за училиштето: „Работев во петок и сабота“
Жика Јакшиќ откри која ѕвезда на Гранд го расплака: Пролеа солзи, а сега на виделина излезе долго чуваната тајна

Работам, воопшто не сум во Србија. Доста е патување. Можеби темните кругови се малку видливи, мојот шминкер се уште не е таму, па сама се шминкав. Повторно проблеми, но секогаш имам позитивна енергија. Се подготвував со Теа Таировиќ. Целиот албум го пуштив и вчера и денеска, се заради неа, истакна таа и додаде дека го подготвува албумот.

Дури и фризерката ме праша кога ќе излезе албумот. Млаѓан Динкиќ ми напиша песна. Бев во студио со Марет и имам одлична песна. Со Млаѓан зборуваме само за музика – нагласи Милица, па додаде:

Треба да се размислува за се, за концептот, кога би го издала албумот, секој пат ми недостига времето, реков април, сега е веќе мај.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK