Обична свадба се претвори во нешто сосема необична кога младоженецот реши да им ја покаже својата „тајна“ на свадбарите. Видеото од моментот кое го снимил Мајк Ресендез брзо се прошири на социјалните мрежи привлекувајќи го вниманието на повеќе од 20 милиони луѓе кои беа воодушевени или шокирани од однесувањето на младоженецот.

На видеото јасно се гледа како младоженецот непосредно пред свадбената церемонија стои пред олтарот со мобилен телефон во рака. Во моментот кога клекнал покрај својата идна сопруга, го свртел телефонот кон сватовите, а на екранот едноставно, но ефективно пишувало: „Помош“.

Реакциите на оваа неочекувана шега биле различни. Некои се смееја и уживаа во моментот на итно предавање на свадбените завети, имајќи предвид дека младоженецот внесе шмек на хумор на церемонијата. Сепак, други го осудија потегот, тврдејќи дека е премногу несоодветен за таков момент. Некои беа дури и малку загрижени за невестата затоа што не разбираа зошто да го започнат заедничкиот живот на таков начин.
„Можам да разберам дека сакаше да се пошегува, но ова едноставно не беше место или време за тоа. Ако ми направи нешто такво, ќе ми го скрши срцето.“

Секако, не е познато како реагирала невестата на оваа шега, а најдобро би било да биде информирана за планот на младоженецот и дека шегата била наменета само за гостите.
Едно е сигурно – оваа необична венчавка им остана во сеќавање на сите што присуствуваа или ја видоа снимката. Без разлика на различните мислења за постапките на младоженецот, едно е сигурно: неговата шега дефинитивно не останала незабележана.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK