Месец: м.г

Во пресрет на празникот: Сите ја знаат „Ѓурѓовден“, но малкумина ја знаат тажната вистина за песната

Православните верници задутре, на 6 мај, го прославаат Ѓурѓовден- празникот врзан со најголем број обичаи што постојат во народното верување. Песната Ѓурѓовден била создадена во возот на смртта кој патувал…

Човек отвори контејнер, а од него излезе мечка: Се уплашија еден со друг, па почнаа да бегаат

Директор на основно училиште почнал да бега откако мечка излегла од школски контејнер во Западна Вирџинија. Она што ја направи средбата уште пошокантна е тоа што човекот ја отклучувал шипката…

Александра Шијакоска: Се што се плашев ми се случи во овие 2-3 години, веќе не остана место за страв!

Во најновата емисија на „Нешто конкрено“ гостуваа некои нови клинци или припадниците на дигиталната ера. Раскажаа дали живеат во виртуелен свет или не, а кога ќе ви откријат и колкави…

Британец платил 20.000 евра за патување околу светот, но заглавил на Филипините – бродот тргнал без него

Кристофер Чепел, 72-годишен пензионер од Велика Британија, платил 20.000 евра за патување со брод околу светот, но останал заглавен на Филипините, кога бродот за крстарење тргнал без него. На половина…

Golden hall Cosmopolit со најубава свадбена сала во истокот на Македонија

Следејќи ги најновите светски стандарди и барања на нашите клиенти, креиравме свадбена сала со прекрасно осветлување и декорации, посебен простор за сликање, надвор и внатре. На неколку метри од ресторанот…

Нема да ви се верува колку пари ќе спечали Драгана Мирковиќ во АВСТРАЛИЈА

Како што пренесуваат медиумите познатата фолк пејачка Драгана Мирковиќ по турнејата во Австралија ќе биде побогата за милион долари. Наводно оваа турнеја ќе биде запаметена како една од најуспешните во…

Познат датумот на свадбата на деценијата: На овој голем празник Анастасија Ражнатовиќ ќе го каже судбоносното “ДА”

Познато е дека семејството Ражнатовиќ ги почитува обичаите, па не е ни чудно што Анастасија, наследничката на Цеца Ражнатовиќ, решила да се омажи за Немања додека била во блажена состојба…

Generated by Feedzy
mk_MK