Минатиот понеделник одекна тажната вест за загубата на бебето на Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудеља, кога фудбалерот преку својот Инстаграм ја информираше јавноста за немилиот настан.

Оваа информација ја погоди целата јавност, особено семејствата Ражнатовиќ и Гудељ, кои беа неизмерно среќни поради доаѓањето на нивната прва внука.

Со вас споделивме добра вест и бевте со нас со сето срце, честитки и пораки. Благодарам за тоа. За жал, сега имаме лоши вести, но знаеме дека ќе ја имаме вашата поддршка и разбирање дека не сакаме да зборуваме за тоа. На наша голема тага, Анастасија и јас го загубивме нашето бебе. Ова е болен момент за нас, но нашата љубов ќе го надмине и ова – напиша Немања Гудељ во изјавата.
Според извор близок до пејачката, Анастасија поминува низ тежок период откако го изгубила бебето, поради што решила да ги спакува куферите и да се врати во Белград кај роднините. Таа требаше да слета во српската престолнина минатиот викенд, но за среќа остана во Севиља, бидејќи веќе во понеделникот ја известија дека хартиите што ги чека и поради кои не смее да патува надвор од границите на Европската унија. , конечно беа договорени.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK