Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ секој петок е во центарот на вниманието откако се емитува документарно играната програма „Цеца шоу“.

Во најновата епизода ќе се прикажат кадри од крштевањето на нејзиниот внук Крстан кој се роди минатиот месец.

Во кадрите од најновата епизода се гледа како во еден момент додека се на семеен ручек и Цеца си игра со Жељко, тој ја нарекува баба Цеца.
-Кој ти го кажа тоа баба Цеца кажи ми? Немој да ти го расипуваат речникот, рече луто Цеца.

Инаку познато е дека пејачката не сака да ја викаат внуците баба што повеќе пати го иницирала во медиумите, а нејзината ќерка Анастасија во една прилика ја снимала и како се лути додека внукот ја вика така.
-Не сум јас баба има да ме вика Светлана, како и ти, му се обрати на Вељко во една прилика Цеца.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK