Прв пат заедно по веста дека го изгубиле бебето
Ќерката на легендарната фолк-пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, остана без своето бебе во петтиот месец од бременоста, а тажната вест пред само неколку дена на Инстаграм ја објави нејзиниот избраник, познатиот фудбалер Немања Гудељ.

По трагичниот настан таа реши да го изгасне својот профил на Инстаграм и потполно се повлече, така што ова беше првото нејзино појавување, а фотографиите и видеото со неа разнежија многумина.

Првата зедничка фотографија на Анастасија и Гудељ по загубата на бебето е доказ дека љубовта е семоќна!

Имено, по победата на тимот на Гудељ на Лига Европа Анастасија се симна на теренот и му го честиташе успехот на саканиот.
Фотографијата на која тие се бакнуваат и гушкаат ја сподели мајката на пејачката, Цеца Ражнатовиќ, со пораката:

Потсетуваме, Гудељ само неколку дена пред историскиот натпревар за неговиот тим објави тажни вести на неговиот Инстаграм.
Фудбалерот тогаш соопшти дека неговата сакана го изгубила бебето во петтиот месец од бременоста, но и нагласи дека верува дека нивната голема љубов ќе ја победи целата болка што моментално ја чувствуваат.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK