Полицијата од во 13 часот во неделата доби повик од баптистичката црква во Палм Беј за бебе што не реагира

Бебе старо 11 месеци почнало откако родителите го оставиле во жежок автомобил додека оделе на црква во Флорида.
Полицијата добила повик од баптистичката црква Маслинова гора во Палм Беј заради дојава за бебе што не реагира.

Како што објави „Индепендент“, бебето било оставено во возилото околу три часови додека родителите биле на миса.
По пријавата бебето веднаш било однесено во болницата „Палм Беј Комјунити Хоспитал“ каде е прогласено за мртво.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK