Внукот на пејачката Цеца викендов го прослави својот роденден во Титл каде живее нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ со сопругата Богдана.

Семејството и пријателите се собраа во Титл како би го одбележале овој важен датум за малиот Жељко кој наполни три години.
Поради семејната трагедија и загубата на бебето на Анастасија во петтиот месец од бременоста семејството не сакаше да прави голема забава, па тие прославија интимно само со најблиското семејство.

ТОРТА НА НЕКОЛКУ КАТА И ПОДАРОЦИ НА СИТЕ СТРАНИ – прославата не можеше да се одложи и покрај трагедијата која ги снајде

На прославата се било декорирано во сина боја, а мотивите биле од цртаниот филм „Патролн Шапе“, додека тортата беше на неколку ката во прскалки и свеќичка за малиот Жељко кој ја дувна со другите присутни дечиња.
На прославата беа и сестрата на Богдана, Бојана и нејзиниот сопруг Мирко Шијан кој е син на пејачката Гоца Божиновска.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK