Виклоф е сопственик на компанијата Виклоф Холдинг која во 2020 година имала промет од 247 милиони евра

Неверојатно голема казна доби бизнисмен од Финска
Мултимилионер од Финска неодамна мораше да плати една од најголемите казни за пребрзо возење на светот.
Во оваа земја казните се пресметуваат според приходите на оној што го направил прекршокот, така што богатиот бизнисмен Андерес Виклоф (76) морал да плати казна од неверојатни 121.000 евра.

Виклоф е сопственик на една од најголемите компании во Финска
„Навистина ми е жал заради тоа“, изјави Андерс за медиумот „Њу Аланд“, и додаде дека почнал да забавува, но не го направил тоа на време.

Како што пренесува хрватскиот Индекс, овој фински мултимилионер возел со брзина 32 километри на час преку дозволеното.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK