Поранешниот фудбалер Душко Тошиќ во моментов ужива во Турска каде е во друштво на неговата помлада ќерка Ника Тошиќ.

Како што пишуваат српските медиуми тој најверојатно и ја исполнил нејзината најголема желба на заедничкиот одмор.
Имено откако се пензионираше Душко Тошиќ повеќе се посвети на семејството и поминува што повеќе време со ќерките, па така на помладата ќерка и ја исполни една од најголемите желби, која засекогаш ќе ја памети.

Познато е дека Ника многу го сака фудбалот, а љубовта кон спортот го наследила од својот татко, па така Душко по тој повод одлучил да ја однесе на Финалето во Лигата на шампионите во Истанбул.
Тој се пофали на социјалните мрежи и ја фотографираше неа, а таа се гледа дека е најсреќна на целиот свет.

ВАКОВ ТАТКО Е ЕДИНСТВЕН ВО СВЕТОТ – нема шанси да погодите каква желба и исполни на ќерката Душко Тошиќ, фрли брдо пари за ова!

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK