Давид Бартен (45) со помош на неговата сопруга и децата решил да приреди лажен погреб за пријателите и членовите на семејството, за да открие што навистина мислат за него.

За да ја рашири веста за смртта на Бартен, едно од неговите деца се огласило на социјалните мрежи за да му оддаде почит на нивниот татко.
Ќерката напишала: „Почивај во мир тато. Никогаш нема да престанам да мислам на тебе. Зошто животот е толку неправеден? Зошто ти? Ти требаше да бидеш дедо и уште цел живот го имаше пред тебе. Те сакам! Ние те сакаме! Никогаш нема да те заборавиме“.

На погребот, кој се одржал минатиот викенд во близина на градот Лиеж, присуствувале многу пријатели и членови на семејството облечени во црно.
Сите чекаа да почне церемонијата, но наместо тоа ги пречека хеликоптер кој требаше да слета.

На видеото објавено на TikTok од страна на еден од присутните на погребот, Бартен излезе од хеликоптерот, а потоа беше пречекан од ожалостените.
Некои од семејството и пријателите на Бартен се гледаат како трчаат кон него на видеото, додека други остануваат збунети.

@el.tiktokeur2

Tu nous as eu on t aime mon ami on est content que tu es parmis nous #pourtoii #fyp #fypシ @Ragnar_le_fou

♬ son original – Thomas faut

Тој рече дека ја лажирал својата смрт за да види како ќе реагира неговото пошироко семејство и рече дека се чувствувал „потценет“ од нив.
„Често ме повредува она што го гледам во моето семејство, никогаш не ме канат на ништо. Никој не може да ме види. Сите се разделивме. Се чувствував неценет. Затоа сакав да им одржам животна лекција и да им покажам дека не треба да чекате некој да умре за да се сретнете“, вели тој.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK