Македонската Гранд ѕвезда доби совршен подарок за роденден, па се огласи на Инстаграм.
Мими сподели први фотографии после породувањето и доби само комплименти и честитки.

Мими Јовановска беше една од фаворитите во популарното музичко шоу Ѕвездите на Гранд, а жирито и предвидуваше голема кариера.

Со својот извонреден глас го освои Балканот, а нејзиниот ментор Џенан Лончаревиќ истакна дека таа поседува сѐ што е поребно за да стане ѕвезда.
Веднаш ја освои публиката и со својот глас, но и со својот стас.

Ова шоу за неа беше само отскочна даска, а нејзината кариера почна да се движи само во нагорна линија.
Поддршка во се што прави е нејзиното семејство и нејзиниот долгогодишен партнер, музичарот Филип Нуневски.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK