На 14 јуни српската фолк дива Цеца Ражњатовиќ наполни 50 години, а тимот на српски Телеграф беше единствен кој ја посети ѕвездата за да и подари подарок кој ја воодушевил.

Така, при дружењето со Цеца, новинарите забележале златен ѓердан околу вратот на Цеца со три моќни букви – „MOM”, односно во превод мама.

ЦЕЦА ОКОЛУ ВРАТОТ ЗА 50-ОТ РОДЕНДЕН ГО НОСЕШЕ ПОДАРОКОТ ОД АНАСТАСИЈА – моќно значење составено од три збора! 

Токму тој ѓердан е подарок кој ѝ го дала Анастасија на мајка си за роденденот, како што открила фолк дивата.

Инаку, Цеца беше најголемата поддршка на ќерка си во овој тежок период низ кој таа минуваше откако со спонтан абортус го загуби бебето кое го носеше во бременоста.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK