Снежана Савиќ е родена на 6-ти март 1953 година и е една од најпознатите српски актерки и забавувачи.
Најголема популарност и донесоа ТВ сериите Bolji život, Srećni ljudi i Porodično blago.

Во осумдесетите беше една од најпопуларните пејачки на народна музика.

Снежана отсекогаш важела за многу убава жена на чија убавина никој не можел да и одолее.
Таа е мажена и има една ќерка.

И денес изгледа заводливо, а неодамна на профилот на кој се објавуваат ретки и досега невидени фотографии од познати личности се појави фотографија од младоста, со ќерката кога била уште мала.
Инаку, нејзината ќерка Анита Лазиќ тргна по стапките на нејзината мајка и исто така глуми.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK