Астрологијата открива кој има најголема имагинација во спалната соба.

Нивниот интимен живот е на завидно ниво. Никогаш не им недостасува страст, бидејќи не можат да живеат без неа. Важат за најмоќните знаци на хороскопот во кревет, а со своите вештини лесно можат да „полудат“ кого сакаат. Поранешните партнери никогаш не ги забораваат. Напротив, тие секогаш се паметат кога е во прашање оваа тема. Еве ги знаците:

ШКОРПИЈА
Луѓето родени во знакот на Шкорпија засекогаш ќе бидат први на оваа листа. Едноставно е, важи за најстраствениот знак. Тие се емотивни и мистериозни, а нивниот сексуален нагон е доста силен. Шкорпиите сакаат да бидат доминантни и секогаш се подготвени да експериментираат. Доколку сретнете Шкорпија, задолжително запознајте нов фетиш за кој не сте ни знаеле дека го имате.

ЛАВ
Лавовите се страствени, драматични и сакаат да бидат во центарот на вниманието. Со својата креативност и енергија можат да внесат многу возбуда во спалната соба. Сакаат да бидат главни, па ако стапите во интимна врска со Лав, препуштете се на неговите желби. Нема сомнеж дека ќе уживате, а секоја пофалба во нив прави дополнителен труд.

БЛИЗНАЦИ
Близнаците се познати по нивната љубопитност и желба да истражуваат нови работи. Овој знак ужива во флерт, игри и интелектуална стимулација, која често се пренесува и во нивниот интимен живот. Како двоен знак, игра две улоги во креветот – љубовник и набљудувач. Ако сака, може да му пружи огромно задоволство на секој партнер бидејќи знае што сакаат.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK