Моќните состојки на домашниот спреј ќе ги отстранат дури и старите тврдокорни дамки.
Што е најважно, овој производ не содржи никакви хемикалии кои можат да предизвикаат алергиска реакција на кожата на децата и возрасните.

Состојки:
1 шолја зовриена вода
половина чаша сода бикарбона
половина чаша хидроген (3%)

Подготовка:
Прелијте со врела вода сода бикарбоната. Почекајте да се излади и сода бикарбоната целосно да се раствори, па додадете хидроген. Сè добро измешајте и истурете во шише со распрскувач, а вашиот отстранувач на дамки е готов.
Испрскајте ја секоја дамка и оставете ја да делува неколку часа. Ако дамката е постара, натопете ја ткаенината во средството и оставете ја преку ноќ.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK