Актерката Анџелина Џоли (48) е мајка на шест деца, па има големо семејство составено од биолошки и посвоени деца.
За време на снимањето на филмот „Lara Croft: Tomb Raider“, актерката донела одлука која и го променила животот. Таа сама решила да посвои дете. Така, Мадок стана првото дете кое го зеде во своите прегратки.

После неколку години, Анџелина донела одлука да посвои уште едно бебе и тогаш нејзините патишта се вкрстиле со Захар. Во моментот кога се запознале, настанала инстант врска и таа брзо станала незаменливо присуство во нејзиниот живот. Во јули 2005 година, Анџелина официјално ја посвои Захара.

Сите веднаш ја засакаа, особено нејзиниот постар брат.

– Кога Захара дојде дома, имаше седум месеци, па за Мадок беше како да има мало милениче кое може само да го држи и да го гледа. Тој е одличен – изјави тогаш Анџелина.

Сепак, на почетокот имаше многу тешкотии. Само неколку часа откако малата Захара стапнала во новиот дом, била однесена на лекарски преглед. Се покажа дека таа се борела со бактериска инфекција, салмонела. Меѓутоа, со љубовта и соодветната медицинска нега на Анџелина, таа успеа да го надмине.

Во 2006 година, Анџелина и Бред го добија своето прво биолошко дете, девојче по име Шајло. Уште од самото раѓање беше очигледно колку Шајло наликува на двајцата нејзини родители, оваа впечатлива сличност ја разликуваше и од нејзиниот посвоен брат или сестра.

Актерката еднаш рече:

„Таа ќе стане натрапник во семејството бидејќи е толку сина и светла.

И покрај тоа што секогаш сакала свое дете, кога ја прашале за чувствата кон Шајло, Џоли јасно кажала дека не сака да го фаворизира своето биолошко дете пред посвоените деца.

„Почувствував многу поголема емпатија за Мед, Захара и Пакс бидејќи тие поминаа низ се. Сепак, Шајло е привилегирана од моментот кога се роди.

Анџелина Џоли рече дека споделените искуства на болка и неволја создале нераскинлива врска меѓу неа и нејзините посвоени деца.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK