Актерот Силвестер Сталоне пред година ипол објави дека ја продава својата величествена палата во Лос Анџелес.
Иако првично сакаше да ја продаде палатата за 110 милиони долари, тоа не му успеа.

Имено, тој го продаде својот имот за 58 милиони долари на британската пејачка Адел. Таа имаше еден услов.
Сталоне требаше да ги исели своите работи, но Адел сакаше статуата на Роки, херојот на филмот што го прослави актерот, да остане таму каде што е – во дворот покрај базенот. Во спротивно немало да ја купи куќа.

Адел ја купила вилата на Сталоне, но имала еден важен услов

„Таа ми рече дека ако ја извадам статуата од двор, договорот се прекинува“, рече Сталоне со насмевка за американските медиуми и додаде: „Адел има добар вкус.“
Актерот откри дека статуата се наоѓа кај базенот и е моделирана по сцената кога Роки се качува по скалите на музејот во Филаделфија.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK