Овен
Иако вообичаено претпочитате активен одмор и обожавате да побегнете некаде за викенд, сега сепак одлучувате да се одморите. Овој период беше многу тензичен на деловен план, а се чини дека ќе има повеќе предизвици во следниот период. Не дозволувајте тоа да ве обесхрабри, секогаш го наоѓате идеалното решение!

Бик
Овој викенд е идеален за романтично патување. Доволно е да одите на патување надвор од градот – ова ќе разбуди страст во вашата романтична врска. Иако имате добри односи со партнерот, овој викенд би можеле уште повеќе да ги продлабочите.

Близнаци
Вашите пријатели имаат многу планови за овој викенд, но вие не сте расположени за големо друштво. Потребен ви е мир и време за приватни хоби и читање. Откажете ги договорите што ве прават вознемирени и препуштете се на сопствените желби.

Рак
Викендов би можело да ве контактира стар познаник кој долго време не сте го виделе. Запомнете дека луѓето се менуваат и не дозволувајте тоа да ве урне. Прифатете ја личноста таква каква што е и извлечете го најдоброто од врската.

Лав
Се чувствувате како постојано да се борите за нешто – подобра врска, поголема плата… Не заборавајте дека вие не сте вашата работа, а ниту една лоша врска што ја имате не кажува ништо за вас. Размислете за себе и направете нешто овој викенд што не сте го направиле долго време.

Девица
Викендите секогаш ги планирате во договор со саканите, но често не се согласувате со нив за вашите желби и планови. Можеби ова е вистинскиот момент да се забавувате без нив – одете сами на посакуваниот концерт. Можеби таму ќе сретнете некој со слични интереси како вашите.

Вага
Иако плановите за викенд ви се сменија во последен момент, не очајувајте. Понекогаш неочекуваните ситуации не вознемируваат, но тоа не значи дека се што се случува е лошо. Живејте го животот секој ден и обидете се да не бидете под стрес.

Скорпија
Физичката активност е она што ви треба овој викенд. Велосипедизам, планинарење или некоја друга рекреација на отворено би биле идеални за вас. Најдете тим и забавувајте се на активен одмор заедно!

Стрелец
Токму кога мислевте дека сè си доаѓа на свое место, се појавија нови деловни грижи. За среќа, ништо не е толку загрижувачки што ќе ви ги уништи плановите за викенд. Одморете се бидејќи тоа го заслужувате од напорната работа пред викендот.

Јарец
Можеби ќе ве мачат некои неодамнешни расправии со пријател, но не обрнувајте премногу внимание на тоа. Понекогаш е подобро да дозволите работите да се решат сами од себе. Кога ќе помине некое време, повикајте го пријателот и повторно разговарајте за несогласувањата што се случиле меѓу вас.

Водолија
Иако ова лето ќе биде доста напорно за вас, тоа не значи дека некои мини одмори нема да се случат. Викендов ги правите последните планови за одморот на кој ќе одите наскоро и многу сте возбудени поради тоа. Не заборавајте да направите листа на работи што треба да ги купите пред вашиот одмор за да не правите се во последен момент.

Риби
Овој викенд поминете го во друштво на вашето семејство. Можни се некои ситни несогласувања, но сето тоа е нормално кога на собир се собираат голем број луѓе. Не грижете се за тоа, само бидете опуштени и уживајте во моментот!

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK