Пејачот Дарко Филиповиќ се разведе од сопругата Јасмина по 12 години брак. Сопругата на пејачот со ќерката наводно се иселиле од заедничкиот стан откако наводно му пронашла сомнителни пораки во телефонот.

-Дарко и Јасмина со години не функционираат како пар, туку само како пријатели. Тој повеќето време го поминувал надвор од домот, наместо со сопругата и ќерката, а тоа и сметало на неговата сопруга. Се правдаше како стално работел, но таа не му веруваше секогаш, а потоа пронашла сомнителни пораки во неговиот телефон кои не и се допаднале. Одлуката за да замине ја донела веднаш, а пред пет месеци се иселила од станот со нивната заедничка ќерка, тврди извор близок до парот.
Веста ја потврдила и самата Јасмина.
-Подобро добар развод, отколку лош брак. Во контакт сме поради ќерката и не сакам повеќе да коментирам на таа тема, кратко одговорила таа за српските медиуми.

Пејачот сепак не бил достапен за коментар.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK