Познатиот музичар Мик Џегер (79) и неговата партнерка Мелани Хемрик пред неколку дена присуствуваа на АБТ Гала свеченоста. Славниот пар не се појавува често на вакви настани заедно. Познатиот рокер приреди одличен настап. Внимание привлече и прстенот на раката на Мелани, за кој некои претпоставуваат дека е веренички прстен.

Но…

Мик Џегер беше облечен во неговиот препознатлив стил, додека Мелани Хемрик носеше еден од омилените модели на фустанот меѓу познатите дами.

Поранешната балерина, која се повлече од Американскиот балетски театар во 2019 година, го запозна Џегер во 2014 година во Јапонија додека двајцата беа на турнеја. Потоа ја покани да му се придружи во Цирих каде што настапуваше со Стоунс. Две години подоцна, тие добија син, нивното прво заедничко дете и осмо дете на Мик. Наследниците на Мик Џегер се на возраст од 52 до помалку од седум години.

Мелани, која ја основаше продуцентската куќа Live Arts Global за време на пандемијата на корона, соработуваше со нејзиниот сопруг на балетот „Porte Rouge“ во 2019 година. Годинава ја објави книгата „Прва позиција“. На прашањето дали има веренички прстен на раката, таа одговори потврдно, нарекувајќи го тој накит ,,ветен прстен.”

Нивната врска беше проследена со предрасуди и критики кои често беа испреплетени.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK