Нивната љубов ја славеа и познати имиња од нашата естрада, а некои од нив решија и да се пошегуваат на сметка на младоженецот и невестата

Парот прво се венчаше во црква, а потоа следуваше луда и незаборавна прослава во еден луксузен ресторан за свадби.

Инфлуенсерот Кристијан Станковски, попознат како Бомбакис, и неговата поубава половина, Вики Дојчиновска, направија голема свадба на која беа присутни многу познати лица.
Тие добија голем број коверти од гостите, а стендап комичарот Бојан Велевски и водителот Марко Новески решија малку да се пошегуваат.

Скопска свадба: Гостите си ги бараат пликоата назад, младоженецот во издание какво не сте виделе

Имено, тие објавија фотографија со порака на картон на која пишува „Не е сé во парите“, а потоа познатиот комичар додаде:
„Пошо не е сé у парите, Бомбакис дај пликот назад“, му порачаа Бојан и Марко на младоженецот преку Инстаграм.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK