Поранешната министерка за финансии, Нина Ангеловска, се омажи со доктор Виктор Станков, а свадбената веселба ја направија во познат скопски ресторан.

За свадбениот ден Нина избра елегантна бела венчаница, додека Виктор носеше бел смокинг.

Парот се венчал во соборониот храм во Скопје, а младенците биле пречекани од блиски роднини и пријатели пред црквата.

Меѓу гостите беа и поранешните премиер Зоран Заев и министер за здравство, Венко Филипче.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK