Македонскиот шоумен покажа дел од својот дом во скопската населба Козле.
На свој начин Игор Џамбазов повторно успеа да ги засмее фановите.

Актер, пејач, писател, водител…. Игор Џамбазов со години наназад ја забавува македонската публика.

Џамбазов покажа како е уреден неговиот стан во Козле: Еве чии фотографии закачил на ѕидовите

Уште од самиот негов почеток публиката веднаш го засака, а досега има работено на мноу различни проекти, сите подеднакво успешни.

Роден е на 15 јули 1963 во Скопје во семејството на композиторот Александар Џамбазов и глумицата Анче Џамбазова, а како внук на истакнатиот глумец Петре Прличко.

Уметничката атмосфера која владела во семејството Џамбазови мошне рано го внела во светот на музиката.
Добитник е на многу награди, но не само како актер, туку и како музичар

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK