Боровинките се вистински извор на антиоксиданси, витамини и минерали, особено калциум, фосфор, железо и витамин Ц, а освен тоа, не е висококалорично овошје.

Смути од боровинки е идеален начин да го започнете денот или кога сакате да му обезбедите на вашето тело повеќе енергија и корисни елементи.

Состојки:
500 гр боровинки
1 јаболко
1 лажица мед
малку малини, по желба

Измешајте ги сите состојки. Смутито можете да го пиете наместо појадок, а можете да додадете и банана.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK