Џони Деп синоќа бил најден без свест во неговата хотелска соба во Будимпешта.
Веста доаѓа откако неговиот бенд Hollywood Vampires го откажа настапот во Будимпешта во последен момент. Според полицискиот извештај, Џони бил во бессознание, па од хотелот морале да викнат лекар.

Местото каде што требаше да се одржи концертот беше преполно, со многу фанови кои патуваа стотици километри за да го видат шоуто, но Џони наводно бил во толку лоша состојба што не можел ни да стигне до сцената.
„Сè беше подготвено, бината беше поставена, екипата зад бината беше подготвена за забавата. Никој не помисли дека може да има проблеми, особено што членовите на бендот го направија звучниот сетап што беше закажан за попладне“, изјави организаторот.

Наводно, познатиот актер бил толку возбуден што онесвестил. Иако многу фанови беа изненадени од ситуацијата и загрижени за неговото здравје, некои од нив веруваат дека Деп испил премногу алкохол пред настапот. Имено, некои луѓе го забележале како пие на улица неколку часа пред почетокот на концертот.
За потсетување, ова не е првпат турнејата на бендот Hollywood Vampires да се соочи со здравствени проблеми на познатиот актер. Имено, во јуни морале да откажат некои настапи во САД бидејќи Деп ја повредил ногата. Сепак, планираат да ја завршат турнејата до крајот на месецот.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK