Се уште не е позната причината за развод…
Анета и Џими, од групата Молика, по 22 години брак се разведуваат.
Оваа вест денеска се појави во „Свет Аустралија“ а парот не ги потврди ваквите тврдења.

Сепак она што се знае е тоа дека Анета и Џими важеа за еден од најхармоничните парови на естрадата па поради тоа и многумина беа изненадени од оваа вест која осамна во медимуте.
Инаку Џими е и менаџер на групата Молика, а често освен во Македонија и регионот, настапуваат и во дијаспората.

Тие беа вистински пример дека парови и тоа како успешно можат да пловат во брак иако ја имаат истата професија.
Во брак се 22 години, а претходно биле 1 година во љубовна врска.
Во едно свое интервју пејачката кажа дека нивната љубов е цврста и силна како и првиот ден.

„Љубовта кај нас сè уште постои исто како да сме на почетокот. И што е најважно од се ние имаме разбирање и покрај тоа што сме заедно 24/7. Му благодариме на Господ што до сега во ниеден сегмент од нашето живеење ништо не ни е досадно“, изјави Анета.
Но што довело до крах на љубовта се уште не е познато.
Она што исто така изненади многумина е промената на името на Фејсбук групата од група „Молика“ во Анета Мицевска. На оваа група се објавени само песни чиј автор не е Џими.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK