Младата Тена Мурк е девојка која ги руши сите предрасуди.
Завршила средно училиште како помошничка шивачка, а дека е успешна во тоа што го работи покажува со нејзината работа

Имено Тена шие украсни перници кои стануваат прекрасни креации.
– Овие перници ги соши со многу љубов, внимание и ентузијазам дека нејзините креации ќе се видат и препознаат. Секоја перница е достапна во едно или две парчиња.

Секоја чест: Девојка со Даунов синдром го освои регионот со својата креативност- шие уникатни перници и е вистински уметник!

Перниците се во форма на облачиња, S и M, диносауруси и жирафи, истакна мајката на Тена.
Талентот очигледно го наследила од својата мајка Марија, која е позната дизајнерка на накит, а на Инстаграм профилот Модина можете да ги погледнете прекрасните рачни изработки.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK