Српската пејачка Лепа Брена со фотогрфаии и видеа од незаборавниот концерт во Софија во 90-тите, носталично се сеќава на нејзината популарност кога со хелихоптер ја снимале на стадионот каде одржала концерт.

„24.07.1990. Прочуениот, спектакуларен концерт во Софија, кога со хелихоптерот на тогашниот претседател Тодор Живков се спуштив среде преполниот стадион „Васил Левски“. 122.000 Бугари пееа со мене „Ја сам Југословенка“, и тоа е чувство кое се памти до крајот на животот. Видеото од тој концерт беше емитуван во „Дневник 2“ како вест на денот“, напиша Брена.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK