Узиел Мартинез е човек кој решил несебично да го донира својот бубрег на мајката на својата девојка. За жал за Узиел, она што се случи потоа не беше дел од планот.

Узиел е учител од Долна Калифорнија, Мексико. Неодамна објави серија видеа на TikTok во кои објаснува низ што поминал и како и донирал бубрег на мајката на својата девојка, за таа да го остави и да се омажи за некој друг само еден месец подоцна.
Сепак, Узиел рече дека нема ништо против неа.

-Немам ништо против неа… не сме пријатели, но не се мразиме. Направив видео само за TikTok, не мислев дека ќе излезе од контрола. Имаме само два бубрега и ако веќе донирав еден, имам само уште еден за себе, па …
Клипот е прегледан повеќе милиони пати и се најде на насловните страници во Мексико.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK