Станува збор за алигаторот Елвис, кој е долг 3,6 метри, а инцидентот се случил кога маж се лизнал додека го хранел со огромна сирова мисирка.

Снимките снимени од посетителите на фармата за алигатори во Колорадо го снимиле шокантниот момент кога човек познат само како Чад хранел алигатор.

Момент кога човек од Колорадо за малку ќе го изедеше огромен алигатор наречен ЕЛВИС, откако се лизна додека го хранеше

Елвис трпеливо чекаше во матната кафена вода додека туристичкиот водич ги објаснуваше шемите на хранење на споменатиот рептил.

Човекот продолжува да објаснува како, кога е сам, алигаторот го држи месото или што и да е што јаде високо во воздухот и го тресе од страна на страна.

Додека го завршува своето објаснување, Чад почнува да оди до другиот брег, давајќи му знак на Елвис да јаде храна. Полека лизгајќи се, Елвис ја зазема својата позиција да јаде.

„Тие се неверојатно паметни и тој вели: „ок, немам храна“, знае дека храната е во жолтата канта, а Чад доби храна, па ќе оди да разговара со Чад“, објаснува турнејата. водич.

Во тој момент, Чад ја зема мисирката и полека му приоѓа на Елвис да ја стави во уста.

Заглавувајќи го глуждот длабоко во водата, Чад ја фрла мисирката кон Елвис, но ја губи ногата на лизгавиот брег и паѓа на земја.

Гледајќи многу поголема закуска, гаторот брза кон него додека Чад се мачи да застане на нозе, се лизга и се тркала, додека Елвис продолжува да му се заблагодарува за ногата.

Се слуша како толпата вдишува и нервозно се смее пред туристичкиот водич брзо да интервенира и да му каже на Елвис да се „смири“.

Во објава на Фејсбук страницата на бизнисот, заедно со кратко видео од инцидентот, пишува: „Во текот на викендот, на Елвис му беше тешко да одлучи дали сака да јаде мисирка или нозете на Чад. Кој знаеше дека алигатор од 3,6 метри може да трча толку брзо“.

Во јавноста излезе уште едно видео со подолго видео: „Лудо е колку брзо правењето едукативна демонстрација може да стане опасно. Како што можете да видите, Елвис сакал да ја изеде мисирката што ја нудел Чад. Кога мисирката не слета во неговата уста, Елвис беше фокусиран на тоа каде го гледа движењето. Затоа, секогаш кога работите со голем рептил, секогаш е добро да имате резервна со вас“.

Објавата додава посебна благодарност до Чад што „се преправа дека е исплашен“ за навидум „да им даде на гледачите нешто забавно за гледање“.

Во Колорадо нема домородни алигатори, но има и такви што се воведени таму. Оние пронајдени таму припаѓаат на американскиот вид алигатори.

На фармата за алигатори во Колорадо, која е основана во 1977 година, има околу 300 живи алигатори.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK