Вистинскиот избор на бикини може да ја поправи сликата за вашиот изглед на плажа. Посебен предизвик е кога сакате да изберете добар и удобен модел, а имате големи гради.

Ова се корисни совети за сите дами со бујни гради.

Конвенционална големина
Ако имате поголеми гради најдобро е долниот и горниот дел да ги купувате одвоено. Најчесто девојките не им одговара толку голем број на долниот дел.
Најдобро бирајте еднобојни дезени.

Прерамки
Без прерамки многу е незгодно да носите бикини ако имате големи гради.
Најдоброто решение се широки или двојни прерамки и да бидат вкрстени на грбот за да растегнете вратот и рамениците.

Дел за грбот
Потпората на грбот игра поголема улога отколку што мислиме, па бикините кои личат на маички се одлична варијанта.
Ваквите модели не се практични за сончање, но совршено ги држат градите.
Со него не ризикувате дека ќе се појавите топлес кога излегувате од море.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK