Северина за поранешниот партнер: Ме сака толку многу што не може да живее ниту ден без мене
Северина Вучковиќ повеќе од десет години има несогласувања со поранешниот партнер Милан Поповиќ за старателството над синот Александар, а тие одамна не се во добри односи.

Во емисијата „Конечно петок“ на Радиотелевизијата на Босна и Херцеговина, Северина изјавила дека Поповиќ како и сите нејзини бивши се уште се заљубени во неа. Приказната за конфликтот со Милан започна кога водителката ја праша пејачката како после секој немил настан успева да биде посилна и поубава.
„Нека остане на тоа непријателите да умрат. Она што ми е драго е што по големите настани не се изгубив и не се удавив во горчина. Навистина, можев да седам еден месец во мојата фотелја и да гледам што ми се случува и ништо да не правам. И никогаш не сум измислувала работи, претпоставувам дека сум од оние ликови на кои работите им се случуваат без да сакаат“, почнала да раскажува Северина.

„Сето ова во последните десет години, овие борби… сè уште го трпам. Но сега се навикнав на тоа, тоа е како чир на желудникот. Секој има своја сопствена болка, го имам тој камен во чевелот“, додала таа, на што водителот ја прашал дали мисли дека тоа некогаш ќе престане, а другата страна би рекла „добро, доста е“.
„Не мислам така. Тој ме сака толку многу, не може да живее ниту еден ден без мене. Тоа беше мојата стара желба уште од мала. Тогаш се проколнав себеси затоа што сакав сите што ќе се заљубат во мене да останат засекогаш вљубени во мене, само што се сетив на тоа пред една или две години“, рекла Северина.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK