Кога станува збор за Барби, небото е граница – а која од нив најдобро го опишува вашиот хороскопски знак, прочитајте во продолжение.

Со својот роденден на 9 март 1959 година, Барби е чувствителна Риба во хороскоп. Во текот на своето 64-годишно постоење, Барби живееше живот достоен на секој знак од Зодијакот – имајќи еднаква страст кон бројните хобија, кариери (била дури и сирена) и секако, исконската мода.
Барби е славна личност со едно име; таа е Шер во светот на куклите. Тоа го докажува нејзиниот нов филм, кој едноставно го носи нејзиното име. Но, пред да „влезете“ во Барбиленд, кој е заситен со боите на Грета Гервиг – погледнете кое од многуте алтер-ега на Барби одговара на вашиот хороскопски знак.

Овен – Американски идол Барби
Барбиленд изобилува со бомбастични ликови со кои Овните одлично би се согласувале одлично, но барбиката која најмногу наликува на хороскопскиот знак Овен е Барби, американскиот идол од раните 2000-ти.

Задолжителна за хит-реалити натпреварот, American Idol Barbie ги претставува натпреварувачите кои веруваат во себеси и на својот талент. Овенот е исто толку храбар да ризикува како и овие музички кандидати. Само спомнете натпреварување пред Овните и тие ќе влезат во истото без размислување.

Бик – Архитект Барби
Биковите, со нивната љубов кон уживањето и физичкиот свет и она што тој го нуди, ја сочинуваат совршената архитектка Барби. Тие не само што се доволно вредни и методични за да ја остварат „херкуловата задача“, како што е оживување на зграда или структура, исто така се скроени така што најмногу уживаат во крајните резултати. На крај, Бикот не сака ништо повеќе од тоа да се гордее со успесите од својата работа, особено кога тоа е нешто толку убаво – како архитектурата што ја создаваат.

Близнаци – Барби од ден до ноќ
Близнаци, не барајте подалеку од оваа Барби. Барби „од ден до ноќ“ е подготвена со аутфит за секоја пригода, а Близнаците се „наоружани“ со безброј личности кои се прилагодуваат секаде. Оваа приспособливост ја прави Барби совршена личност „од ден во ноќ“. Друштвената природа на Близнаците им овозможува стручно да се движат од една група во друга, без разлика дали станува збор за соба на нивните колеги или нивните нови пријатели од барот.

Рак – Барби, наставничка по уметност
Раковите се длабоко емотивни луѓе. Оваа чувствителност лесно може да се пренесе на уметноста, што ги прави идентични со Барби, учителката по уметност. Најдобрите учители, ликовни или други, можат да го почувствуваат емоциите на детето и да му помогнат да се движи низ нив.

А Раковите, иако понекогаш имаат тенденција да бидат премногу емотивни, успеваат во овие безбедни и имагинативни средини.

Лав – Barby Golden Dream
Ако постои еден хороскопски знак кој никој не смее да го „притиска“, тоа е Лавот. Лавовите се самоуверени и драматични по природа, а оваа Барби е најхрабрата самоостварена барбика од винтиџ групата. Облечена во неверојатен златен комплетно проѕирно здолниште и наметка, Барби од Golden Dream не бара ваша дозвола за да биде фантастична, а токму такви се Лавовите.

Девица – компјутерски инженер Барби
Без разумните вештини за планирање и аналитичките способности на Девицата, каде сега би биле поживописните и поимпулсивните хороскопски знаци?

Девиците се одлични во решавањето на проблемите, собирањето податоци и управување со нивните календари. Овие „компјутери“ од реалниот живот се совршени модели за компјутерскиот инженер Барби. Сепак, кои сме ние да им го ускратиме пристапот на Девиците до нивната омилена дигитална алатка – ексел табелата?

Вага – Барби претседателски кандидат
Без сомнение, претседателската кандидатка Барби, е Вага до крај. Вагите се природно надарени соговорници за кои да се биде шармантен е еднакво лесно како и дишењето. За да бидете добар политичар треба да предизвикувате восхит, но и остроумни, а нема подобар дипломат во колекцијата на Зодијакот од Вагите.

Скорпија – Барби ги открива боите
Скорпиите се како магнети. Не можете, а да не сакате да бидете во нивната орбита. Сепак, потребно им е многу време како би го откриле своето вистинско јас, а за нив тоа е најдобриот вид на авантура. Начинот на кој се откриваат на своите најблиски, слој по слој – ги прави идеални за магичната Барби која ги „открива боите“. Мистериозната Барби која треба да ја потопите во вода за да видите што има внатре? Тоа е тоа, тоа е Скорпија.

Стрелец – Барби патува низ светот
Стрелците се знаци со пасош полн печати од целиот свет. Овој оптимистички хороскопски знак, мрази да биде врзан и најмногу е исполнет кога може да истражува нови места и да се поврзува со нови луѓе. Значи, тие всушност се меѓународната патувачка Барби.

Добри се во пакувањето на еден куфер. Попатно, собираат повеќе сувенири, но и свежи погледи на животот, љубовта и разни филозофски прашања.

Јарец – продуцент Барби
Погледнете го острото око на продуцентката Барби и ќе видите точно како нејзината енергија совршено го опишува хороскопскиот знак Јарец.

Филмските и музичките продуценти се многу амбициозни, тие сакаат да ја надмудрат нивната конкуренција за најдобри таленти, најдобри локации итн. Воедно, доволно се дисциплинирани за да се скараат со целата екипа во раните утрински часови. Да не ги спомнуваме оние големи плати кои добро зборуваат за душата на Јарецот водена од богатството.

Водолија – Cool Blue Barbi
Водолиите се најслаткиот хороскопски знак. Тие се неортодоксни и оригинални, поттикнати да ги остварат своите посебни соништа, без разлика дали се работи за монохроматски аутфит на денот или, пак, поминување на попладневните часови уживајќи во омилената пијачка.

Тоа е онаа кул и оригинална атмосфера, која совршено се поклопува со Cool Blue Barbie. Облечена во целосно син комплет, сивкаста капа и најдобрата кошула на риги, оваа Барби постои како би го живеела животот под сопствена визија, исто како и Водолиите.

Риба – Барби која се грижи и ги спасува пандите
Баш како и нејзината сестра во воден знак, Рак, Рибите се многу емотивни луѓе. Но, не ви е потребна само чувствителност ако планирате да бидете работник за нега и спасување на пандите, исто како оваа Барби. Мора да бидете сочувствителни и несебични за да можете да се грижите за малите бебиња кои не знаат како да го изразат токму она што им треба.

И како Барби со своите панди, луѓето се собираат кај нивните пријатели Риби – кога им треба емпатија и совет.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK