Раперот Стефан Ѓуриќ – Раста најави дека е принуден да има одложување на еден од следните настапи што требаше да ги одржи во рамките на неговата турнеја во Македонија.

Раста преку социјалната мрежа Инстаграм ги извести своите фанови кои планирале да дојдат во клубот дека наводно инспекцијата го затворила локалот пред неговиот настап.

-Инспекцијата го затвори клубот во Струмица каде што требаше да настапиме вечерва. Нов датум ќе објавиме кога ќе се укаже прилика, напиша Раста.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK