На настапот на Александра Пријовиќ во Мостар дошло до пукање, по што настапот бил прекинат, а околу 5.000 луѓе дошле да ја слушаат пејачката. Кога се случил немилиот настан таа била зад сцената поради дождот, а сега проговори за инцидентот.

(Видео) Се појави снимка од пукањето на концертот на Пријовиќ

„Пеевме додека микрофонот и инструментите не престанаа да работат. Благодарам… Мостар“, напиша Александра со видеото кое го објави на својата инстаграм приказна.

„Во 01.50 часот во ресторан во Благај јужно од Мостар било употребено оружје. Две лица се уапсени и започната е увид и се води кривична истрага“, изјави за инцидентот портпаролот на МУП ХНК, Људевит Мариќ, за Аваз.ба.

Погледнете како беше неколку моменти пред инцидентот.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK