Се потсетуваме на една урнебесна приказна од југот на Србија, поточно лесковачкото населено место Долно Синковце.

Свештеник изорал фудбалски терен поради лошите резултати на локалниот клуб

Во главната улога е свештеник и страстен фудбалски навивач, а повремено и играч на натпреварите на неговиот локален клуб. Незадоволен од арбитражата и резултатот на својот клуб, по натпреварот земал трактор и го изорал теренот!

Локален свештеник, кој повремено играл фудбал, бил исклучен од игра поради неспортско однесување, пишува Ало.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK