Хрватската пејачка Северина на социјалните мрежи објави фотографии од неколку написи од регионалните медиуми по грозоморното убиство во Градачац, а потоа и фотографија на која пишува: „Стоп за фемицидот“.

Како реакција на монструозниот чин Северина сподели и илустрација на српската уметница Валентина Талијан, која веќе некое време кружи на социјалните медиуми, а на која порачува:
„Научете ги ќерките да се тепаат, државата ја боли ….“

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK