Момчило Бајагиќ Бајага е вистинска ѕвезда на балканскат музичка сцена, со четиридецениско искуство.

Иако ретко се појавуваше на јавните настани со децата, музичарот често истакнуваше дека синот и ќерката му се најголема поддршка, но и најголеми критичари.
-Марко и Ангела се најголеми критичари на мојата работа, но секогаш се позитивни. И двајцата сакаат да ја слушаат мојата музика, иако забележувам дека се крајно субјективни кога ги оценуваат моите песни. Го почитувам нивното мислење, но мислам дека најмногу им се допаѓа тоа што го работам. Така велат, истакна Бајага во едно од ретките интервјуа во кои ги спомна своите деца кои редовно одат на концертите на татко им со своите пријатели.

ОВАА убавица му е ќерка на Бајага: Пејачот ја крие од јавноста, а еве со што се занимава таа

На социјалната мрежа Инстаграм се појави една од ретките фотографии на која можеме да видиме како некогаш изгледала ќерката на Момчило Бајагиќ Бајага, а бројните обожаватели на музичарот воодушевено ја коментирале неговата наследничка, која сега е голема девојка.
Анџела е родена во 1988 година, осум години по раѓањето на Марко.

Музичарот не криеше дека неговата сакана покажала интерес за музиката:
-Анџела малку свири на пијано, а малку на гитара. Таа две години одеше на часови по пеење кај мојата добра пријателка Александра Ковач, а реши да оди во училиште за дизајн, откри во една прилика Бајага.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK