Српските медиуми своевремено бруеа за кавгата меѓу Дара Бубамара и Марина Туцаковиќ, која ја обвини пејачката дека и должи пари.

Денес покојната хитмејкерка Марина Туцаковиќ пред неколку години крена вистинска врева во медиумите кога ја обвини фолк пејачката Дара Бубамара дека ѝ должи околу 10.000 евра за девет песни што ѝ ги напишала за албумот „Delete“ од 2013 година.

Можно е да се врати потенцијата дури и во подоцнежните годиниМожно е да се врати потенцијата дури и во подоцнежните години
Но, Дара тогаш остро го демантираше тоа, правдајќи се дека финансиски ѝ помага и ѝ дава скапа гардероба. Разменија реплики и прозивки, а поради оваа ситуација не зборувале цели шест години. Во 2019 година решија да ги закопаат секирите, а Марина го напиша текстот за дует-нумерата на Дара „Немој много да ме волиш“, кој пејачката ја отпеа со Слобо Радановиќ.

Пред помирувањето вака зборуваа една за друга:
“Како не ти е срам? Те воскреснав од мртвите, ти заработи милиони на моите песни, купи станови. Па, добро, што е, тука е. Некои работи и да сакаш не можеш да ги промениш. Дара не е единствена што должи, ги има премногу.Нема да ги набројувам. Кој што сака нека прави, што се однесува до мене човек сум и знам да простам зошто да не и простам? Па не е се до парите. Некои работи и зборови болат повеќе од парите.Јас и Дара добро се сложувавме и приватно и професионално, ќе и подадев рака. Но затоа – потоа, нека да биде како што треба да биде. Не размислувам многу за тоа, да ви кажам право“, изјави тогаш Марина Туцаковиќ.

А Дара ѝ одговори:
„Марина е заслужна за многу мои хит песни, но и пред Марина имав големи хитови. Значи, Дара не е врзана ни за Браја ни за Марина, ниту не знам за кои композитори. Јас сум во фазон – не ме допирај, не те допирам, и кој прв ќе ме допре, јас му одговарам. Не ме погодува ништо што коментираат луѓето од естрадата кои се само гребатори за насловни страници, и кои се желни за написи во весниците преку мене. На Марина ѝ платив се. Што да кажеме за она кое, покрај парите, го добиваше од мене? – рече во една пригода Дара.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK