Ќе бидам потполно искрена – едноставно не чистам ниту по мене, ниту пак по моите деца
Аманда Род е мајка домаќинка од Америка која на својот профил на ТикТок споделува содржини од своето секојдневие.

Оваа 25 годишна мајка сега, во една своја објава, се пожали дека ја критикуваат заради тоа што не и среден домот, па затоа многумина ја нарекуваат мрзлива, а таа само не сака да ги крие несовршеностите.

Многумина ме прашуваат како можев да дозволам куќата да ми биде во оваа состојба. Ќе бидам искрена – едноставно не чистам ниту по мене, ниту пак по моите деца“, вели оваа мајка во своето обраќање покажувајќи како изгледа кујната во која имаше насобрано неизмиени садови и остатоци храна размачкани насекаде по работната површина.
Во останатиот дел од куќата насекаде само расфрлани играчки и облека.

„По цел ден само одиме преку облеката. Ако ни треба нешто чисто, вадиме од машината за сушење алишта. Некои не можат да заспијат знаејќи дека куќата им изгледа вака, но јас не сум таква. Само ги затворам очите и веднаш заспивам. Јас сум мајка домаќинка, но не сум слугинка“, вели таа.

Ќе бидам потполно искрена – едноставно не чистам ниту по мене, ниту пак по моите деца
Аманда Род е мајка домаќинка од Америка која на својот профил на ТикТок споделува содржини од своето секојдневие, но не сум слугинка“, вели таа.

Аманда заради ваквата своја искреност добива и пофалби од многумина за разлика од оние што ја критикуваат.
Но како што вели Аманда, таа не е загрижена заради нивните критики.

„Додека да зготвам, да ги нахранам децата, да ги избањам и да ги ставам да спијат, немам сила за чистење“, напиша една друга мајка во коментарите.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK