Сине, сакам да те видам, каде си?

Тато, имам многу работа ..

„Сине, те барам, но не можам да те контактирам …“

Имавме состанок, тато …

КРАТКА ПОУЧНА ПРИКАЗНА: ТАТКО И СИН

Сине, денес те чекаме на ручек …

Тато, имам програма со пријатели, што беше направена пред извесно време …

„Сине, само сакав да го слушнам твојот глас …“

Тато, сега морам да затворам, ќе ти се јавам подоцна.

Мое дете, кога ќе те видам?

Тато, јас сум многу зафатен, ќе поминам еден ден …

Сине, те сонував минатата ноќ, дали си добро?

Добро сум тато, добро сум … возам сега, ќе ти се јавам за некое време …

Сине, кога и да се јавам, имаш работа, зафатен си, уморен си и толку многу ми недостигаш, кога ќе се сретнеме?

Не знам, татко …

По некое време, синот го повикува својот татко …

Но соседот на таткото одговара на телефон …

– Синот: Морам да разговарам со татко ми, но имам многу работа, сакав да му кажам дека нема да можам да дојдам …

– Соседот: Татко ти почина синоќа, а неговите последни зборови беа: „Мојот син сега може да има деловна средба – состанок, не го вознемирувај … Погребајте ме вие …“ и тој испушти здив, почина …

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK