Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ повеќе пати истакнала дека ужива во јадењето храна.
Имено таа во една прилика открила дека пробала се и сешто, но дека една работа упорно одбива да ја проба.

-Јас сум месојад, тоа е познато… сум јадела месо од различни диви животни, единствено што никогаш не сум пробала се полжавите, кога ќе се сетам како тие изгледаат, навистина не можам, истакна Цеца во една своја прилика.

Таа додава дека пробала змија, зебра, ној, месо од ајкула, крокодил, но дека никогаш нема да проба полжав.
Во врска со тоа кој се подобри готвачи, дали мажите или жените, таа вели дека тоа се луѓе кои тоа го прават од љубов.

-Тоа се луѓе кои многу сакаат да работат и затоа е толку се вкусно. Но, сум немала ниту едно момче кое мирисало на запршка, заклучува Цеца.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK