Една од најдобрите пејачки во целиот регион, Марија Шерифовиќ, израсна во музичко семејство. Мајката Верица Шерифовиќ е позната како интерпретатор на етно музика, додека нејзините баба и дедо им го посветиле животот на староградските песни. И додека пејачката има блескав одноа со својата мајка и често ја среќаваме во нејзините клипови што ги прикачувам за својот канал на YouTube, таа не зборува толку често за нејзиниот татко Рајко.

Вистината за односот на Марија Шерифовиќ со татко ѝ! Му го отсекоа прстот, еве што вели неговата ќерка за него: Направил многу проблеми!

Како што рекоа соседите на Рајко минатата година, тој е добар човек кој сака да пие, а поради болеста, како што велат, лекарите морале да му го отсечат палецот. Своевремено, зборувајќи за растењето во Крагуевац, Марија откри дека нејзините родители Рајко и Верица не се согласуваат и дека се согласува со нивната одлука да се разведат. Нејзината врска со нејзиниот татко Рајко Шерифовиќ сè уште ја интригира јавноста.

„Најдобрите карактеристики ги зедов од Рајко и Верица. Некоја харизма, широкоумност и фер однос кон луѓето“, рече таа во една прилика и додаде: „Тоа го наследив од Рајко, што не значи дека сето тоа не е карактеристика и на Верица, но секако, јас го наследив нејзиното пеење, кое ми е вокација денес“, признала пејачката која со својот татко изградила врска полна почит и љубов.

„Рајко ми направи многу проблеми во животот и му простив затоа што прво ми е татко, а второ не можеме да ги избереме родителите“, истакна Марија во една емисија.

„Неодамна се видовме во Крагуевац и тој ми рече: „Што и да направив лошо, погрешно, барем знам дека сè што имам направено во врска со тебе, направив правилно“, се присети Марија, која неодамна се присети на една стара слики на која позира со мајка си Верица на плажа

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK