Елтон Џон, легендарниот пејач, итно бил пренесен во болница вчера вечерта, откако колабирал во својата вила во Ница. Според извештаите, тој се наоѓа на ортопедскиот оддел на болничкиот центар „Принцес Грејс“ во Монако.

Неговите претставници за медиумите потврдија дека пејачот е хоспитализиран, а открија дека тој веќе е пуштен на домашно лекување утрово и дека се чувствува добро.

– Можеме да потврдиме дека, откако во неделата вечерта се падна во својот дом на југот на Франција, Елтон ја посети болницата од превентивни причини, изјавија неговите претставници, додавајќи:
„Елтон го поминува летото во својот дом на југот на Франција со сопругот Дејвид Фурниш и нивните синови, откако ја заврши турнејата во јули оваа година“.

Последен пат беше виден во јавноста на 22-ри август, на јахта во Сент Тропе.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK